Türkmen Mahallesi

Kuşadası image

Türkmen mahallesi Kuşadası'nın en popüler semtlerinden biridir. Mahallenin sınırları oldukça geniştir. Şehir merkezi de Türkmen mahallesi sınırlari içinde yer almaktadır. Ayrıca sahil şeridinin geniş bir bölümü ve marina bölgesi de Türkmen mahallesi sınırları içindedir. 2020 yılında şehir merkezinde yer alan geniş bir alannın alt yapısı ve sokak zeminleri yenilenmiştir. Bu bölümdeki evler birbirine yakındır ve 2 veya 3 katlı alçak yapılardan oluşurlar. Bir çok evin altında dükkanlar mevcuttur. Çarşı içinde yer alan yapılar çok yeni olmasalar da Mahalle içindeki yeni yapıların sayısı her geçen artmaktadır . Buradan her yere yürüyerek ulaşmak mümkündür. Bu bölge sağladığı rahatlıklardan dolayi tercih edilen bir bolgedir. Mahallenin Marina bolgesindeki evler ise genellikle havuzlu sitelerden oluşur ve bir çoğunun deniz manzarası vardır. Marina bölgesi merkeze 5 dakikalık bir yürüme mesafesinde yer alır. Marinanın üst tarafında villalardan oluşan, Akyarlar olarak bilinen bir site yer alır. Marinada bulunan Avm ve restoranlarda vakit geçirmek de oldukça keyiflidir...

Kuşadası image

Kuşadası image

Kuşadası image

Kuşadası image

Soğucak Mahallesi

Soğucak, yüksek konumu, yemyeşil tabiatı ve mis gibi havasıyla 2015 yılına kadar, İrlanda ve İngiliz vatandaşlarının yaşamak için en cok tercih ettigi bölgelerden biridir.

Yaylaköy

Yaylaköy mahallesinin adını diğer semtler kadar duymamış olabilrsiniz. Yaylaköy, Kuşadasının güneyinde, Soğucak köyünün üst tarafında yer alan yeşil tepelerin uzerinde bulunan bir mahalledir.

Ege mahallesi

Ege mahallesi Kuşadasının yeni kurulan mahallelerinden biridir. Kuşadası çevre yolunun üzerinde yer alır.