Kuşadası Mahalleleri Ve Semtleri

Kuşadası image

KADINLAR DENİZİ MAHALLESİ - Kadınlar Denizi Mahallesi, muhteşem kumsalının kıyısında yer alan yazlık musakil evler, tatil siteleri ve turistik otellerden oluşan bir mahalledir. Mahalle, denize sıfır evler ve bahçeli mustakil villalardan oluşmaktadır. Sınırları sahilden çevre yoluna kadar uzanmaktadır. Kadınlar Denizi, Kuşadası'nın büyük mahallelerinden biridir. Bu mahalledeki siteler 20 yaşın uzerinde olmalarına rağmen benzersiz konumlarindan dolayi talep goren ve tercih edilen sitelerdir. Ayırca bu sitelerde yaşayan insanlar birbirlerini tanırlar ve sitedeki komşuluk ilişkileri güzeldir. Mahalledeki yeni ve modern yapılar, sahilin üst tarafında yer alırlar. Bir çoğunun deniz manzarası vardır. Mahalle, ekonomik daireler, özel havuzlu lüks villalar ve rezidanslar ile geniş yalpazede seçenekler sunar. Burada ulaşım kolay, alışveriş imkanları boldur.

Kuşadası image

Kuşadası image

Kuşadası image

Kuşadası image

Son Yazılar

Soğucak Mahallesi

Soğucak, yüksek konumu, yemyeşil tabiatı ve mis gibi havasıyla 2015 yılına kadar, İrlanda ve İngiliz vatandaşlarının yaşamak için en cok tercih ettigi bölgelerden biridir.

Yaylaköy

Yaylaköy mahallesinin adını diğer semtler kadar duymamış olabilrsiniz. Yaylaköy, Kuşadasının güneyinde, Soğucak köyünün üst tarafında yer alan yeşil tepelerin uzerinde bulunan bir mahalledir.

Ege mahallesi

Ege mahallesi Kuşadasının yeni kurulan mahallelerinden biridir. Kuşadası çevre yolunun üzerinde yer alır.